Hiking Szczytami Wokół Pankisi. 

Nakierala. Tbatana. Speroza.

  Hiking w dolinie Pankisi, uważam za jedną z najpiękniejszych przygód górskich w Gruzji. Przede wszystkim dlatego, że przemieszczamy się w  terenie zupełnie dziewiczym, fascynującym, nie zadeptanym przez turystów i potrafiącym przysporzyć sporo adrenaliny.

   Dzięki Abu i  Basi oraz młodszym przewodnikom z Pankisi, możemy pokazać Wam największe perełki i dzikie zakamarki wysokogórskiej części Kachetii.  Z gór okalających Pankisi rozpościerają się piękne widoki na dolinę Pankisi, dolinę Alazani z Kachetią oraz na magiczny Kaukaz. Przejście przez tereny od wieków zamieszkałe przez Kistów ( gruzińskich Czeczenów) daje niesamowitą satysfakcję.

 

   Przez ostatnie lata,  z naszymi przewodnikami , podróżnikami i przyjaciółmi, przemierzyliśmy setki kilometrów po górach w okolicy Pankisi oraz  do Tuszetii i Chewsureti.  Staliśmy się liderami w organizacji trekkingów z Pankisi. 

 

  W tym sezonie zapraszamy Was na pankiskie, górskie wędrówki. To alternatywa do naszych trekkingów do Tuszetii i Chewsureti, na które nie każdy może wyruszyć na wymagają, 7- czy 10- dniową wyprawę wysokogórską. 

 

„  Hiking Szczytami Wokół Pankisi.

Nakierala. Tbatana. Speroza. Trzy stopnie trudności. Trzy długości wyprawy.”

  Hiking w pankisi, może być dobrym momentem na rozpoczęcie przygody z jego trudniejszą wersją - trekkingiem górskim..

Nazwy każdej z wyprawy, to najbliższe szczyty górskie Pankisi. 

- Hiking Nakierala. Trzy dni w górach. Dla początkujących. Łatwe i piękne widokowo trasy. Jak sama Nakierala. 

- Hiking Tbatana. Cztery dni w górach. Nie jest wymagający kondycyjnie. Piękny widokowo. Pasterskie chaty, łatwe trasy.

- Hiking Speroza. Siedem dni w górach. Niektóre odcinki mogą sprawiać trudność. Wędrujemy również przez skały. Przeznaczony dla osób, które miały, chociaż minimalny kontakt z górami. Trasa przepiękna widokowo.

  Hiking w Pankisi, to również ciekawy, krótki przerywnik między zwiedzaniem kachetyjskich winnic, średniowiecznych Monastyrów, gwarnego Tbilisi  i gorących plaż Batumi. 

  

 

Jeśli masz grupę znajomych, trasę dostosujemy do Waszych możliwości. 

OPIS.

  NA hiking potrzebujesz tylko otwartego serca na przygodę,  wygodnych butów i plecaka. Od momentu przyjazdu do Pankisi, do Twojego wyjazdu, wszystkim się zajmiemy. Jeśli nie masz transportu, pomożemy Ci go zorganizować.

 

W każdej z opcji korzystamy z ZiŁ-a (postsowieckiej maszyny). Pokonamy nim pierwszy etap wyprawy, i wjedziemy na około 2000 m.n.p.m. W czasie trwania wyprawy zapewniamy 2 posiłki - kuchnia obozowa, w tym szaszłyki baranie., każdego dnia ognisko, wino, czacza. Lezginka przy ognisku.  Pierwszy i ostatni posiłek w Pankisi (śniadania). Ostatni nocleg i kolację i śniadanie w Pankisi, w domu "Lary", bohaterki jednej z książek o Gruzji lub w razie braku miejsc, w innym rodzinnym pensjonacie. Hiking jest na lekko, namioty, jedzenie transportować będą konie z dodatkowym przewodnikiem. Przed wyjazdem w góry, zwiedzanie doliny,: meczetów, starego młyna i innych dostępnych w tym czasie atrakcji. Cena dotyczy grupy od 5-10 osób.

Szczytami Wokół Pankisi. Trzy poziomy trudności

„Nakierala Hiking ” 2 dni. Poziom łatwy

Cena: 300 EURO

 

„ Tbatana Hiking ” 4 dni. Poziom średni.

Cena: 350 EURO

 

„Speroza Hiking" 7 dni. Poziom trudny

Cena: 550 EURO

  Informacja Tutaj

8A5BCB3C-5001-48FE-A027-1D7A7EDDF229.JPG