top of page

Kobieca Moc w Gruzji

Energetyczny wyjazd dla kobiet

04-12.08.2023

9  dni fascynującej gruzińskiej przygody na ziemiach Wajnachów w Pankisi 

oraz u stóp średniowiecznych wież obronnych w Tuszetii

To magiczna wyprawa do najdzikszych zakątków Gruzji

IMG_6589.jpg

   Oddech ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i stan umysłu. Wyrusz z nami na wyprawę dla kobiet i zachłyśnij się rześkim powietrzem na szczytach Kaukazu. 

   Przed nami kolejny, ekscytujący wyjazd. Jeśli cenisz sobie dzikość natury, ekologiczne, lokalne potrawy, poznawanie różnych kultur 

i tradycji, chcesz zatracić się w górskich wędrówkach oraz nabrać mocy wśród kobiet, to ta wyprawa jest dla Ciebie!

Wsparciem mentalnym będzie coach Monika Michasiewicz. Ta wyprawa będzie sprzyjać poznawaniu siebie i innych oraz odkrywaniu swojego potencjału. To dobra okazja, żeby przyjrzeć się lepiej sobie i swoim potrzebom. Obcowanie z naturą pozwoli na wyciszenie i spojrzeniu z dystansu na wyzwania dnia codziennego. Dzika natura, słońce i wzajemna wymiana doświadczeń może pomóc w znajdowaniu nowych pomysłów i rozwiązań. Do cywilizacji wrócicie z poczuciem mocy, z naładowanymi akumulatorami, szczęśliwe i gotowe do działania.

    Gruzja, to miejsce, gdzie za każdym razem przeżywa się niezapomnianą przygodę.

Tym razem odwiedzimy dwa przepiękne, dzikie i sąsiadujące ze sobą regiony: Pankisi i Tuszetia.

Gwarantujemy, że każdy z nich poruszy nasze zmysły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ramowy plan wyjazdu:

 

Dzień pierwszy 4.08.2023

Spotkanie rano w Tbilisi. Przejazd do Udabno. Śniadanie. Odwiedziny w Davit Gareji klasztorze/pustelni monastyrze   

z VI wieku, położonego na granicy Azerbejdżanu i Gruzji.  Przejazd przez Kachetię do Pankisi, a w czasie drogi m.in odwiedzimy Sighnagi i winnice, gdzie czeka na nas degustacja wina. Dzień zakończymy  suprą  i warsztatami  churcheli. Churchela, to najbardziej znany gruziński przysmaku, pod którym uginają się bazarowe stragany. Tradycyjnie przygotowuje się go z naturalnego soku z winogron gotowanego z dodatkiem mąki. Powstały koncentrat nazywa się badagi. Warsztaty poprowadzi Nunu, którą możecie zobaczyć w programie "Jestem z Polski-Barbara Anna Konkolewska sezon 8, odcinek 9. Nocleg w pensjonacie Pankisi.

Dzień drugi 5.08.2023

Wczesne śniadanie. Zwiedzimy Pankisi, które przed nami nie ma żadnych tajemnic. Odwiedzimy naszego przyjaciela, właściciela domu-twierdzy, kościół św. Jerzego, meczety, stary młyn, którego właścicielem jest jeden z najstarszych mieszkańców Pankisi.

Zaho, siostra Abo pokaże nam proces wytwarzania materiałów wełnianych tradycyjną, czeczeńska metodą. Zjemy smaczny lunch

u Leili (siostry Abo). Po przygotowanie ekwipunku, ostatnie zakupy. 

Przejedziemy Ził-em do Omalo/Pankisi. Rozpoczniemy pierwszy etap trekkingu trasą "Pankiska Pętla II". Na szczycie Nkerala rozbijemy obozowisko. Kolacja-ognisko. Nocleg pod namiotami.

Dzień trzeci 6.08.2023

Śniadanie. Drugi dzień trekkingu. Przez szczyty gór, zejdziemy do  pierwszych osady Kistów w Czhartana i Horodżo. Odwiedzimy mieszkańców osad. którzy latem wychodzą w góry i spędzają  tutaj czas do późnej jesieni. Odwiedzimy pasterzy i skosztujemy produktów, które wytwarzają z krowiego i owczego mleka. Pod koniec dnia, zażyjemy kąpieli w górskiej rzece. Rozbijemy nasze obozowisko. Kolacja przy ognisku. Nocleg pod namiotami

Dzień czwarty 7.08.2023

Śniadanie. Trzeci dzień trekkingu.  Wzdłuż  rzeki Alazani, dotrzemy  do Pankisi. Kolacja. Jeśli starczy nam sił, poszwędamy się nocną porą po Pankisi. Nocleg w pensjonacie.

Dzień piąty 8.08.2023

Wczesne śniadanie. Przejedziemy do Omalo w Tuszetii. To będzie niezapomniane przeżycie, ponieważ górski odcinek pokonamy krętymi serpentynami i wjedziemy na najwyższy  punkt na Kaukazie, na który można wjechać samochodem.

Widok z  Przełęczy Abano 2850 m n.p.m.  zapiera dech w piersiach. Na szczycie przystaniemy na piknik. Po dotarciu do Omalo rozbijemy obozowisko. Odpoczniemy  i pospacerujemy w cieniu średniowiecznych wież Keselo, które majestatycznie górują nad wioską. W lokalnej restauracji zakosztujemy potraw z tuszetyńskiego stołu. Wieczorem kolacja. Nocleg pod namiotem.

Dzień szósty 9.08.02023

Wczesne śniadanie. Trekking z Omalo do Dartlo 1850 m n.p.m. Dystans  około 16 km. Tuszetia to kraina niesamowita. W czasie wędrówki napotkamy m.in  khati. To stos kamieni ułożonych w rytualny sposób. Było to miejsce, w którym według Tuszów mieszkał anioł stróż rodziny.  Rozbicie obozowiska. Kolacja. Nocleg

Dzień siódmy 10.08.2023

Wczesne śniadanie. Trekking z Dartlo 1850 m n.p.m. do Girevi 2060 m n.p.m., rzeka Pirikiti Alazani. Po drodze napotkamy starożytne osady Chesno i Parsma. Architektura stworzona ludzkimi rękoma naturalnie łączy się z naturalnym pięknem regionu. Trasa w Tuszetii, to raj dla miłośników fotografii. Dystans około  17 km. Po przybyciu do Girevi rozbijemy obozowisko. Kolacja z ogniskiem. Nocleg pod tuszyńskim niebem.

Dzień ósmy 11.08.2023

Wczesne śniadanie. Powrót samochodami do Kachetii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg

Dzień dziewiąty 12.08.2023

Śniadanie w hotelu. Dzień relaksu i odpoczynku. Tradycyjnie będziemy degustować organiczne wino z qvrevi. W Artanie odbierzemy nasze churchele, które po powrocie do Polski będą przypominać słoneczny czas w Gruzji. . Powrót do Tbilisi i zwiedzanie Starego Miasta. Dla chętnych pobyt w Łaźniach  siarkowych, wjazd kolejką do Twierdzy Narikala., spacer po Starym Mieście.

Pożegnalny posiłek. Zakończenie wyprawy.

 

Odwiedzimy dwie cudowne rejony, nasze Pankisi i sąsiadującą Tuszetię. 

   Pankisi, to rejon w Kachetii, który zamieszkują Wajnachowie, Kistowie, gruzińscy Czeczeni. To miejsce, które swoją surowością zasad klanowych i życiem w tradycji przywiezionej z czeczeńskich gór, otworzy Twoją głowę na nowy świat. Przełamiesz stereotypy, bariery. Zobaczysz życie ludzi, których pradziadowie przybyli do Gruzji, żeby ją chronić, chronić siebie i swoje rodziny przed zemstą cara i zemstą krwi. Zabierzemy Cię do domu-twierdzy i na warsztaty do Zaho, która wytwarza tradycyjną metodą materiały z wełny. Nocą przejdziemy przez dolinę i będziemy słuchać dźwięków przyrody.

   Tuszetia, to również region w Kachetii. odizolowany od reszty Gruzji i świata. Wciśnięty między Czeczenię i Dagestan.  Bogaty kulturowo i magiczny, z obronnymi, średniowiecznymi wieżami, owiane opowieściami i  legendami. Nad szczytami Tuszetii unoszą się mitologiczne stwory, bogowie i  fantastyczne istoty. Tutaj czuć magię i majestat dzikich gór. Odwiedzimy bajkowe wioski, pogańskie i chrześcijańskie świątynie oraz tajemnicze rysunki-petroglify. W Tuszetii znajdują się przepiękne szczyty: Tebulo 4492 m n. p. m.,

Komito 4261 m n. p. m., Dano 4174 m n. p. m. i Disklosmta 4285 m n. p. m. 

  Zarówno w Pankisi jak i w Tuszetii, to wymarzone miejsca dla miłośników natury i dzikiej przyrody. Nie spożywa się i nie wwozi się tutaj wieprzowiny. Pamiętaj o tym, pakując swój plecak.

Tutaj będziemy:

Droga do Omalo - do Tuszetii dotrzemy spektakularną, dostarczającą sporo przeżyć, 80 kilometrową, krętą  drogą, wijącą się wśród gór, przez Przełęcz Abano 2850 m n.p.m., Droga należy do najwyższych na Kaukazie, którą można pokonać samochodem. Trasa została okrzyknięta przez Nationale Geographik, jedną z najbardziej malowniczych na świecie.

Davit Gareji - wykuty w skale kompleks klasztorny z VI wieku. To labirynt skalanych jaskiń i klasztorów ozdobiony pięknymi freskami. 

Udabno - miejsce na stepie. To tutaj prowadzą hotel i restaurację Polacy, Kinga i Ksawery. Zawsze goszczą nas przepysznymi śniadaniami.

Sighnagi - Miasto Miłości. 

Pankisi - muzułmańska enklawa w Gruzji. Pięknie położone nad rzeką Alazani. To nasze miejsce gdzie większość teamu CXT mieszka i pracuje. Dzięki Abo, pokażemy Wam to, czego turysta odwiedzający Gruzję nie zobaczy.

Omalo Dolne i Górne -  1880 m n.p.m. - 2070 m n.p.m. W Górnym twierdza i średniowieczne, kamienne wieże.

Twierdza Keselo - średniowieczna forteca nad wioską Omalo w Tuszetii. 

Dartlo 1850 m n.p.m. - wg. nas najpiękniejsza wioska w Tuszetii. Leży na zboczu, w sercu regionu. Niezwykle urokliwa, a Ty poczujesz się, jakbyś została przeniesiona w czasie. Tutaj można schłodzić się lokalnym piwem Aludi, produkowanym wg starej receptury. W osadzie pozostały ruiny miejsca, w którym starszyzna sądziła  mieszkańców. Kamienna wieś zostałą wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Girevi - wioska położona jest na 2060 m n.p.m.

Kvavlo - mała wioska-forteca nad Girevi położona na wysokości 2150 m n.p.m. Widok zapiera dech w piersiach.

 

 

 

Wyprawa po bezdrożach Gruzji przeznaczona tylko dla Kobiet.

Cena   EURO/os. 

Obowiązuje opłata rezerwacyjna .

Wpłaty wg harmonogramu 

 

Cena nie obejmuje:

biletu, obowiązkowego ubezpieczenia, lio produktów w czasie trekkingu.

 

W cenie:

Dwa posiłki dziennie w hotelach i pensjonatach, lunch 2 dnia w Pankisi, pożegnalna obiadokolację, prywatny transport, transport konny w czasie trekkingu, degustację wina, bilety do kolejki na Narikala, noclegi w hotelach lub pensjonatach jak w planie,

namioty 2-osobowe wyprawowe, warsztaty churchelli, pokaz wytwarzania wełnianych materiałów, wejście do łaźni w Tbilisi.

 

Zapraszamy

Barbara Anna Konkolewska & Abo Bakar Achishvili z teamem Caucasus X-Trek Pankisi LLC. 

* Jeśli chcesz zobaczyć nasze miejsca i poznać team Caucasus X-Trek oraz miejsca z naszego planu wyprawy,  zapraszamy do obejrzenia programu

"Jestem z Polski- Gruzja" Sezon 8 odcinek 9. Odcinek dostępny na www.Player.pl

   Niektóre fotografie pochodzą od voyaged   vgeorgiacom  Tornike Psuturi

Image by Gero Camp
55D83F65-94DB-45F2-9E49-29B867659558.JPG

Polecam na wyjazd batony energetyczne
i śniadania  Breakfast Bowl w sklepie 

bottom of page