top of page
Alaverdi_Kachetia.JPG

Majówka 2023

Wiosenna wyprawa w Kachetii dla każdego 

Wino Zwiedzanie Supra Warsztaty Konie Chillout Time Piknik 

różowy kwiat

Majówka w Kachetii

Wino & Zwiedzanie

  Wiosna w Kachetii to niesamowita pora roku. Winnice, ogrody i lasy budzą się do życia. To prawdziwa  feeria kolorów kwitnących drzew, słodkich zapachów, które unoszą się w powietrzu oraz dywany soczystej zieleni. To również cudowny czas  żeby zwiedzić ten wspaniały rejon Gruzji.

 Kachetia położona jest we wschodniej części Gruzji. Region przede wszystkim winiarski, doskonały do zwiedzania pięknych miejsc, majestatycznych monastyrów i skosztowania lokalnych ekologicznych potraw. W znanych winnicach, jak i małych marani można poznać proces produkcji gruzińskiego wina i degustować Tsinandali, Saperavi, Kindzmarauli,  W kachetyjskich miejscowościach można zobaczyć lokalne piekarnie, skosztować sera oraz domowych trunków.

 W Pankisi, czeka na odwiedzającego dolinę Kistów wycieczka kulturowa. i pierwsze osady Kistów, meczety, stare wieże strażnicze i wiekowe cmentarze, lokalne domy. Dolinę zwiedzić można konno, pieszo  lub postsowiecką machiną Ził-em. W domu Leili posmakować  lokalnych potraw i przepysznego khinkali, a w cieniu kwitnących drzew ugasić pragnienie lokalnym piwem i urządzić piknik z pieczeniem szaszłyka.  

  Tego wszystkiego doświadczysz na naszej "Majówce w Kachetii"

 Wyruszamy na kilkudniową wyprawę przez kachetyjskie winnice, odwiedzając najważniejsze i najpiękniejsze zabytki regionu. Poznasz życie rodzin w tradycyjnych domach Gruzinów i Kistów. 

 To będzie czas zabawy, wypoczynku i całkowitego oderwania się od codzienności.

Ilośc miejsc ograniczona.

Cena 460 EURO

* przy minimalnej 5 osobowej grupie

Jeśli sam zbierzesz grupę, dostaniecie 10% rabatu.

W cenie: 3 noclegi w guest house, 4 śniadania, 2 kolacje, 1 supra w gruzińskim domu, piknik i ognisko z szaszłykami, 3 degustacje wina, warsztaty churchelli w Artanie u Nunu, pokaz u Zaho w Pankisi, 1 lunch w Pankisi, pankiskie piwo, ekologiczne wino i czacza, bilety do muzeum i parku w Tsinandali, bilety do muzeum w Telawi, pożegnalne wino w Tbilisi w winiarni Khareba. 

24 godzinna opieka przewodników, prywatny, komfortowy transport, konie lub Ził w Pankisi.

Ramowy plan wyjazdu:

30.04.2023

 Wcześnie rano wyruszymy z Tbilisi w kierunku Kachetii. Pierwszy przystanek, to śniadanie w Udabno. Stamtąd udamy się do kompleksu klasztornego w David Gareja. Następnie wyruszymy do kachetyjskich winnic na degustację wina. Odwiedzimy Khareba Winery i wybierzemy się na spacer po 7,7 km tunelu , w którym utrzymuje się stała temperatura 12-14 stopni C. 

W tym dniu zwiedzimy:  Sighnaghi-Masto Miłości, Bodbe, Kvareli - degustacja wina w winnicy Khareba i Kindzmarauli Corporation-historia tego miejsca sięga 1533 roku i przez większośc swojego istnienia produkowała wina wyłącznie dla rodziny królewskiej, tunell  Khareba, winnicę Shilda, leżącą na dawnym jedwabnym szlaku Gremi dawną stolicę Kachetii. Zwiedzimy cerkiew św. Archaniołów, z przepięknymi freskami i  posmakujemy wina z klasztornej piwnicy. Tylko tutaj można skosztować wina, które dojrzewa w XVI qvevri królewskiej piwnicy kachetyjskiego króla Lewana.  Supra i warsztaty churchelli u Nunu w Artanie. Nocleg.

01.05.2023

 Śniadanie. W Pankisi zwiedzimy wszystkie miejsca, które można zobaczyć w dolinie: min. meczety, wieże obronną, kościół św. Jerzego, amfiteatr, młyn, dom-twierdzę zbudowany w stylu Wajnachów.

Zaho poprowadzi pokaz rękodzielniczy. Pokaże nam sposób wykonywania materiałów wełnianych stara czeczeńską metodą. Lunch u Leili-khinkali. Zwiedzimy okolicę. W lokalnym domu wypijemy kawę i herbatę oraz piwo z Pankisi.Pod koniec dnia udamy konno lub Ziłem, się na piknik z ogniskiem i szaszłykami nad górską rzeką Alazani. Nocleg.

02.05.2023

 Śniadanie. Z Pankisi przejedziemy do XI wiecznego katedry monastyru w Alaverdi, jednego z najpiękniejszych i najważniejszych w rejonie Kachetii. W Domu Badagoni skosztujemy wina. Następnie przejedziemy do Telawi, stolicy regionu. Odwiedzimy największy bazar. Tutaj można zrobić zakupy przed powrotem do Polski. W Telawi czeka na nas:  forteca Dzweligdawani - stare mury z IX-X wieku, Batoniscyche -forteca z XVII wieku, tysiącletni platan, park Nadikvari, muzeum i piękne uliczki miasta z ażurowymi balkonami. Z Telawi przejedziemy do Tsinandali, gdzie zwiedzimy przepiękny XIX wieczny park i pałac, muzeum Alexandra Chavchavadzego. Na pierwszym piętrze muzeum degustacja wina Tsinandali, Rkatsiteli, Saperavi i czaczy. Kolacja. Nocleg

03.05.2023

 Śniadanie. Odbierzemy nasze churchelle w Artanie. W drodze powrotnej do Tbilisi przejedziemy przez Gurjani. Tutaj zwiedzimy Kvelatsminda, średniowieczną Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej, położona na wzgórzu górującym nad Gurjani. To jedyny monastyr na terenie Gruzji z dwiema kopułami. Zrelaksujemy się w jednej kachetyjskich winnic lub nad rzeką. Po odpoczynku wyruszymy do Tbilisi. Pożegnamy się lampką wina w winiarni na Starym Mieście.

 

Zapraszamy na wspólną kachetyjską przygodę. Kachetia, to nasze miejsce życia i pracy, znamy ją jak własną kieszeń.  Pokażemy Wam topowe miejsca, jak również te nasze, do których nie docierają turyści. Kachetię, najcudowniejszy winny region Gruzji, dotkniecie od samego serca. Wyprawa ma być przede wszystkim dobrą zabawą i zresetowaniem się od spraw codziennych. To gwarantujemy, bo ktoż nie bawi się lepiej niż mieszkańcy Kachetii :) Mamy ramowy plan, ale otwarci jesteśmy na wszystko, co nam los przyniesie. Zobaczycie więcej niż w programie.

 

Zapraszamy do Kachetii

Barbara Anna Konkolewska

Abo Bakar Achishvili

Kontakt:

Whatsapp PL+48 606 966 334 

Whatsapp GE +995 599 803 998

caucasusxtrek@gmail.com

Kachetia.JPG
bottom of page