🇬🇪 Kobieca Moc w Gruzji

Wyjazd motywacyjny dla kobiet

25.06 - 02.07.2022

Grupa potwierdzona

Dodaj sobie mocy i wyrusz z nami na pełen przygód wyjazd motywacyjny na Kaukaz.

 

 

Gruzja kojarzy nam się z pozytywną energią, niesamowitą gościnnością i przepyszną kuchnią. Wspólnie będziemy smakować potrawy kuchni gruzińskiej i pogranicza. Odwiedzimy niesamowite miejsca, będziemy podziwiać przepiękną naturę i zabytki oraz tradycyjne winnice i marani (piwnice). Zasiądziemy przy suto zastawionym stole na suprze, kosztując kachetyjskiego wina ze szczepów, które występują tylko tutaj (alkohol tylko dla dorosłych).

Pokażemy Wam nie tylko Gruzję, którą znacie z przewodników. Zabierzemy Was także na wyprawę poza szlakiem, do dzikiej i przepięknej doliny Pankisi, zwanej „Małą Czeczenią”. Zamieszkują ją Kistowie, muzułmańscy sunici, których przodkowie przybyli około 300 lat temu z czeczeńskich gór. To unikalne miejsce, w którym ludzie żyją zgodnie z tradycją, na ściśle określonych zasadach klanowych. To okazja, by poznać tak bardzo różne od naszego życie. To doświadczenie pomaga bardziej docenić, to co mamy w naszym europejskim świecie.

 

Po czasie spędzonym na zdalnej pracy i nauczaniu, odetchniemy świeżym powietrzem i nabierzemy siły na szczytach Wysokiego Kaukazu ( max. około 2600 m n.p.m.) w dwóch przepięknych dolinach: Juta i Pankisi.

Z certyfikowanymi przewodnikami polskim i z Pankisi, odkryjemy tajemnicze i owiane legendami miejsca. Do tej pory takie wyjazdy integracyjno/motywacyjne organizowaliśmy tylko dla grup

i zamkniętych. Teraz chcemy podzielić się naszą pasją, przygodą i doświadczeniem z większą grupą odbiorców. 

Będziemy wspólnie doświadczać, wspierać się, motywować, bawić i śmiać (a i wypłakać się można, gdy będzie taka potrzeba).

 

Prócz wzajemnego wsparcia cudownych kobiet i młodzieży, możecie liczyć na wsparcie profesjonalnego coacha -

Moniki Michasiewicz.

 

Ta wyprawa będzie sprzyjać poznawaniu siebie i innych oraz odkrywaniu swojego potencjału. To także okazja, żeby przyjrzeć się lepiej sobie i swoim potrzebom oraz zacieśnić więzi matka-dziecko. Obcowanie z naturą pozwoli na wyciszenie i spojrzenie z dystansu na wyzwania dnia codziennego. Słońce i wzajemna wymiana doświadczeń może pomóc w znajdowaniu nowych pomysłów i rozwiązań.

Wrócimy z poczuciem mocy, z naładowanymi akumulatorami, szczęśliwe i gotowe do działania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

 

Początek wyprawy dla osób lecących z Lotniska Chopina do Tbilisi.

Nocny wylot z Warszawy i poranny przylot do Tbilisi lub odbiór osób na miejscu, ze Starego Miasta.

Zapewniamy transport z lotniska Kutaisi do Tbilisi - opcja dodatkowo płatna.

 

Dzień pierwszy

 

Wyjazd z Tbilisi wcześnie rano lub odbiór z lotniska. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną do Stepancminda. Śniadanie. Wjazd pod Cminda Sameba- Cerkiew Trójcy Świętej 2170 m.n.p.m. Tutaj zauroczymy się  jednym, z najbardziej znanych widoków w Gruzji. Trekking do AltiHut na3014 m n.p.m.

Kolacja i nocleg w Stepancminda lub Juta, w maleńkiej wiosce położonej na 2140 m n.p.m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień drugi

 

Śniadanie w  Stepancminda lub Juta. Trekking na lekko pod, nazywany Dolomitami Kaukazu, masyw Chaukhi  3688 m.n.p.m.,

Masyw posiada siedem wierzchołków. Na wiosnę dolina Juty wygląda przepięknie. Wyjazd do Tbilisi. W drodze powrotnej (jeśli pozwoli na to czas) odwiedzimy kolebkę gruzińskiego chrześcijaństwa i jedno z najstarszych miast w Gruzji - Mcchetę oraz  monastyr z VI wieku - Jvari.  Dzień zakończymy kolacją i noclegiem w Tbilisi.

 

 

Dzień trzeci

 

Z Tbilisi wyruszymy na tradycyjne śniadanie na stepie pod Azerbejdżańską granicą w Udabno - Oasis Club. Rozpoczynamy przygodę w Kachetii, krainie niezapomnianych krajobrazów i wina. Odwiedzimy Sighnagi, to jedno z najurokliwszych miasteczek tego regionu, zwane również Miastem Miłości. Zwiedzimy XVIII wieczne fortyfikacje, który ciągną się na ponad 2,5 km, przepiękne centrum, Monastyr  Bodbe - pięknie odrestaurowany kompleks klasztorny. Przejedziemy przez Kachetię: m.in. Kvareli, stolicę winiarstwa, z długimi, podziemnymi, wydrążonymi w skałach tunelami.  Tutaj znajduje się  słynna winnica Kindzmarauli, gdzie udamy się na degustację wina i zapoznamy się z jego procesem produkcji. Przejedziemy przez Artanę,  gdzie odwiedzimy tradycyjny gruziński dom z winnicą.  Tutaj warsztaty czurczcheli.  Kolacja. Nocleg w Pankisi lub Telawi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień czwarty

 

Śniadanie. Następnie przygotujemy ekwipunek przed wyruszeniem w góry. Przez całą dolinę przejedziemy ZiŁ-em (postsowiecką machiną) i wjedziemy nim na 2100 m.n.p.m. W górach relaks i slow trekking. Przygotowanie obozowiska, rozbicie namiotów, ognisko, przygotowanie obozowej kolacji, m.in. przepysznych szaszłyków. Dla miłośników fotografii, zachód słońca będzie nie lada gratką. Kolacja i nocleg pod namiotami w górach (każdy musi mieć własny śpiwór).

Jeśli warunki atmosferyczne nie będą sprzyjające, zmienimy trasę na bardziej bezpieczną (oczywiście pozostaniemy w górach).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień piąty / siódmy 

 

Śniadanie i pobyt w górach. Tutaj udamy się na relaksujący slow trekking. Jeśli ktoś nie miał okazji uczestniczyć w górskich wycieczkach, to wymarzony moment, żeby spróbować swoich sił na trekkingu i zaprzyjaźnić się z namiotem

i życiem obozowym. 

Pankisi, to dzikie, jedno z najpiękniejszych miejsc na Kaukazie Wysokim. Pośród bezkresnej ciszy i pustki przemierzymy okoliczne szczyty i dotrzemy nad górskie jeziorka. Okoliczne szczyty zachwycają swoim majestatem i pięknem. Nic nie zakłóci spokoju i ciszy na naszej wyprawie, ponieważ nie ma tutaj turystów. Oprócz nielicznych pasterzy i ich stad, spotkamy tylko zwierzęta i szybujące nad głowami dzikie ptaki. 

Wieczorem, chętni mogą spróbować swoich sił uczestnicząc w dojeniu krów. Kolacja, wspólne ognisko z przepysznymi szaszłykami. Noclegi w górach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień siódmy

Śniadanie obozowe i pźny obiad lub kolacja  w Pankisi. Pożegnanie doliny Kistów. Przejazd przez Kachetię m.in. Telawi, stolicy regionu. To tutaj rośnie tysiącletni platan.  Odwiedzimy kachetyjski bazar. Jeśli pozwoli czas odwiedzimy Tsinandali z parkiem i muzeum Chawczawadzego  oraz jeden z najważniejszych obiektów sakralnych w Gruzji, Monastyr Alaverdi z XI wieku z przepięknymi freskami.

Kolacja i nocleg w Kachetii komfortowych warunkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień ósmy

 

Śniadanie. Przejazd do Tbilisi. Zwiedzimy Stare Miasto. Odwiedzimy jedną z tbiliskich dzielnic, Abanotubani z łaźniami siarkowymi i meczetem. Zrelaksujemy się w łaźniach Orbeliani, których budynek z zewnątrz przypomina perski meczet. Pożegnalna kolacja i nocleg w Tbilisi.

Zakończenie programu.

 

 

 

 

 

 

 

Cena regularna 790  EURO/os. 

)d 25 maja wpłata całej kwoty 

 

Cena nie obejmuje:

biletu, obowiązkowego ubezpieczenia, testów PCR

 

W cenie:

Dwa posiłki dziennie, prywatny transport, degustacje wina, bilety do muzeów, parku rozrywki i kolejki na Narikala, noclegi w hotelach lub pensjonatach, namioty i karimaty (oprócz śpiworów), warsztaty churcheli, wejście do łaźni w Tbilisi.

Grupa maksymalnie 13 osób

 

Zapraszamy

Barbara Anna Konkolewska z teamem Caucasus X-Trek Pankisi LLC.

Monika Michasiewicz 

* Jeśli chcecie zobaczyć team Caucasus X-Trek oraz miejsca z naszego planu wyprawy,  zapraszamy do obejrzenia programu "Jestem z Polski- Gruzja" Sezon 8 odcinek 9. Odcinek dostępny na www.Player.pl

8C4C4353-A2B1-460A-A727-9D32DB8CE929 4.J
3FC0A4DD-B905-4AB4-A804-AE31432187C2.JPG
B0253D77-47FA-4EDC-A5D6-76762080C0B6.JPG
3A1F883E-CB8D-45FF-99C4-B30D86A556F6.JPG
IMG_0147.JPG
IMG_6745.JPG
IMG_6589.jpg
IMG_7089_edited.jpg
IMG_1118 2.jpg
fullsizeoutput_11d4f.jpeg
fullsizeoutput_11d50.jpeg
IMG_2973.JPG
IMG_9913.jpg
IMG_9917.jpg
IMG_1028.JPG
IMG_8224.JPG

Polecam na wyjazd batony energetyczne
i śniadania  Breakfast Bowl w sklepie