CAUCASUS X-TREK LLC.

DISCOVER PANKISI GEORGIA

Pankisi Valley, Jokolo, Akhmetis Raioni

GEORGIA

caucasusxtrek@gmail.com

Tel PL +48 606 966 334

Tel GE +995 599 803 998

 

© 2018 by Caucasus X-Trek

Proudly created with Wix.com 

CAUCASUS X-TREK DISCOVER PANKISI, to pierwsza i jedyna  polsko - kistyńska Agencja Turystyczna w WĄWOZIE PANKISI - GRUZJA. 

Nasza firma mieści się w wąwozie Pankisi w miejscowości Jokolo.  Jako pierwsi w historii Pankisi założyliśmy Agencję Górską i Turystyczną przełamując stereotypy i łącząc całkowicie odległe światy i tworząc team przewodników kobieta/mężczyzna, chrześcijanka/muzułmanin, polka/kist.

Jedyni w Pankisi organizujemy trekkingi z Pankisi do Tuszetii i Chewsureti oraz trekkingi w Swanetii.

Połączyliśmy przyjaźnią Europę z Kaukazem. Na początku zupełnie o tym tak nie myśleliśmy. Najważniejsze były góry, pasja, praca. Później do nas dotarło, że nie ma w Gruzji i na Kaukazie takiej drugiej pary przewodników, tak charakterystycznej i totalnie różnej jak my. To dodaje siły i mocno motywuje do pracy. 

Polka - chrześcijanka i Kist - muzułmanin-mocno praktykujący, to mieszanka czasami mocno wybuchowa. Uczymy się tolerancji i przez pryzmat gór poznajemy swoje, bardzo odległe i skrajnie inne światy.

Naszym sercem i Nr 1 jest PANKISI, tak bardzo odległy świat. Świat muzułmański, nieznany, nieodkryty, piękny,

dla wszystkich niebezpieczny.  Miejsce owiane opowieściami wojennymi i informacjami o czeczeńskich bojownikach. Gruzini i turyści tutaj nie przyjeżdżają, a jeśli to na chwilę.  Na ulicach spotkasz kobiety zakryte od stóp do głowy, brodatych mężczyzn, nierzadko z bronią. Czasami to budzi respekt, a czasami strach. W Dolinie Pankisi nie ma Europy, nie ma krótkich spodenek, wrzaskliwych kolorów, odkrytych ramion. Panują tutaj niezmienne od wieków zasady życia  w rodzinie i społeczności. Dzisiaj podporządkowane Koranowi. Nie dostosujesz się do nich, zostaniesz grzecznie poproszony o opuszczenie Doliny. 

Dzięki Abu możemy wejść dalej i bliżej ludzi. Pokazujemy turystom i mieszkańcom z Wąwozu, że te światy można połączyć na wielu płaszczyznach. Trzeba je tylko chcieć poznać. 

Z podróżnikami jesteśmy w dolinie, wchodzimy do miejscowych domów, słuchamy pieśni i opowieści z tego zakazanego miejsca. Wychodzimy wysoko w góry, daleko w odległe doliny i cieszymy się bezkresnym spokojem i pięknem tego kistyńskiego Kaukazu. Śpimy pod gwiazdami, u pasterzy, pod namiotami. Jemy zdrowe jedzenie, bo w Pankisi innego nie ma.

Zawsze od pierwszego dnia do ostatniego pobytu grupy jesteśmy razem, Polka i Kist, czasami dodatkowi licencjonowani przewodnicy z Pankisi. To gwarancja bezpieczeństwa i 100% satysfakcji z wyprawy. 

Abu - Kist, jest niezastąpiony. Zna góry, zna Kaukaz jak nikt inny.

Muzułmanin, mocno praktykujący, kaukaski góral. Urodził się w Jokolo w Pankisi. Wiele lat żył poza doliną. Do Pankisi wrócił w 2012 roku. Licencjonowany przewodnik, dżigit, żołnierz. Odkrywa świat odległy i niedostępny dla nas europejczyków.

Basia - Polka, rodowita góralka z Podhala, urodziła się w Zakopanem. Od 1989 roku mieszka w Warszawie. Nauka, rodzina, korporacja. Gruzja trafiła się przez przypadek, miała być Islandia, skończyło się na Kaukazie. 

Łączą nas GÓRY, góralskie, prawie identyczne podejście do życia i góralska dusza. Podoba nam się wspólne odkrywanie naszych światów. Kontrasty jakie są między nami, bardziej łączą niż oddalają. Każdy z nas jest mocny w swoim świecie. Ale pokornie wchodzimy do tego drugiego, nieznanego. 

Organizujemy wyprawy szyte na miarę, wyprawy indywidualne, survival, trekking, wyjazdy integracyjne i obozy sportowe. Podróżujemy pieszo, konno, rowerami lub ZiŁem. Poza szlakami. Poza miejscami, gdzie bywają tłumy turystów. Abu pokazuje Pankisi nieodkryte, wie jak tam się poruszać i zna wszystkich z Doliny. Dzięki temu wszyscy mogą czuć się tam wyjątkowo.

To co nas wyróżnia, to nasze trekkingi, które organizujemy z wąwozu Pankisi do Tushetii i Chewsureti. 

Jako jedyni organizujemy je tylko z licencjonowanymi przewodnikami z Pankisi i przewodnikiem polskojęzycznym. 

Kompleksowo przygotowujemy również trekkingi w Swanetii.

W ofercie mamy wyjazdy tylko dla kobiet, singli, grup mieszanych, wyprawy survivalowe z dziećmi,wyjazdy integracyjne dla firm 

Oczywiście Gruzja bez tamady, supry, wina i zabytków, to nie Gruzja.

Jesteśmy w Mestii, Tuszetiii, Kachetii, Stepancmindzie, na Gruzińskiej Drodze Wojennej, Tbilisi, Borjomi, Batumi itd. 

Organizujemy kompleksowo cały pobyt. Każdą wyprawę traktujemy bardzo indywidualnie.

Chętnych zabierzemy też do Azerbejdżanu, Armenii .

Do zobaczeniu na kaukaskim szlaku.

Basia & Abu