Konny rajd w Pankisi

   Nasze wyprawy konne przeznaczone są dla miłośników koni, jak i dla tych, którzy chcą poznać nowy rodzaj aktywności.

Dla początkujących, nie ma chyba lepszego momentu, żeby rozpocząć przygodę z końmi, pod czujnym okiem Kistów. Ludzi, którzy konie kochają ponad wszystko, a koń zaraz po Bogu i rodzinie, jest najważniejszą częścią ich życia. To ich wolność i miłość. Niesamowitą rzeczą jest, gdy po długiej wyprawie, ci silni i męscy mieszkańcy doliny Pankisi, wielką miłością i czułością zajmują się swoimi zwierzętami.

Pankisi, to również idealne miejsce, żeby w spokoju, ciszy i kameralnym gronie oderwać się od problemów życia codziennego.

Dzięki tej przygodzie poznacie świat, w którym "skachki" (скачки -wyścigi konne, zazwyczaj na oklep ) to największe święto.

Dla bardziej zaawansowanych przygotowaliśmy rajdy konne do Tushetii i Chewsureti (wycena indywidualna). 

O naszej wyprawie konnej w Pankisi

 Przygodę zaczynamy w Pankisi,  powitalną tradycyjną kolacją z potrawami kuchni pogranicza-czeczeńskiej i gruzińskiej. Nocleg w tradycyjnym domu w Pankisi, w bardzo komfortowych pokojach. 


3  dni górskiej wyprawy konnej

 Rajd rozpoczynamy pysznym śniadaniem. Zaraz po nim przygotowujemy ekwipunek i ruszamy w trasę, w miarę możliwości jak najwcześniej.  Czekają nas dwa noclegi w górach pod namiotami. Nasze obozy rozbijamy najczęściej obok pasterzy. Ponieważ okoliczne lasy i góry zamieszkuje spora ilość dzikich zwierząt: niedźwiedzi, wilków i szakali, pozwali to na spokojnie spędzenie nocy.

Każdego dnia rozpalamy ognisko. Korzystamy również z gościnności pasterzy, dzięki czemu możemy skosztować ich pasterskich potraw oraz sera dżjekolt, który przechowywany jest wiele miesięcy w szałasach, w workach z baraniej skóry.

W czasie rajdu wspólnie przygotowujemy dwa posiłki dziennie, śniadanie i kolację. 

Rajd kończymy trzeciego dnia wieczorem lub późnym popołudniem, kolacją i noclegiem w Pankisi. Istnieje możliwość pozostania w górach na trzeci nocleg. Żegnamy się ostanim śniadaniem. 

 

O nas

 Mieszkamy i pracujemy w Pankisi. Jesteśmy pasjonatami gór i wędrówek poza szlakiem. Zawsze na naszych trekkingach, wycieczkach konnych i rajdach jest licencjonowany przewodnik górski, Kist z Pankisi (gruziński Czeczen ),  w większości wypraw uczestniczy przewodnik trekkingowy polskojęzyczny ewentualnie dodatkowy miejscowy przewodnik.  Dla biorących udział w naszych wyprawach, gwarantujemy bezpieczeństwo i dobrze przemyślaną trasę. Wyruszając z Pankisi wybieramy najbezpieczniejsze przejście w danej chwili. W większości znanych tylko naszym kistyńskim przewodnikom.
Nie posiłkujemy się pasterzami.

Przewodnicy znają zasady udzielania pierwszej pomocy. 
 

Trasa
Jedziemy przez dzikie tereny,  poza szlakami, Napotkanie turystów na naszych trasach graniczy prawie z cudem. Pankisi  to jeden z najbardziej dziewiczych terenów w Gruzji. Na trasie nie ma służb ratunkowych. Na większości trasy nie ma również zasięgu sieci komórkowej.

 

Nocleg

 Poza górami nocujemy w pensjonatach lub u Kistyńskich przyjaciół ,w prywatnych domach. To gratka, ponieważ nocleg w kistyńskim domu, jeśli jest to nie jest to pensjonat,  jest niemożliwy dla ludzi z zewnątrz.

W górach nocujemy pod namiotami oraz w okolicach  pasterskich szałasów.. 

Dla uczestników rajdu zapewniamy nowe, profesjonalne namioty wyprawowe, górskie ( Hannah) oraz komfortowe, nadmuchiwane karimaty.

 

Posiłki

 Dwa posiłki dziennie: śniadanie i kolacja. Kuchnia polowa.

W Pankisi  posiłki przygotowywane są  przez kistyńskie kobiety z  produktów, które pochodzą z ich ogrodów i własnej hodowli. To najbardziej ekologiczne, organiczne i zdrowe produkty, jakie możemy zjeść w Gruzji. Ponieważ znajdujemy się w muzułmańskim świecie, nie spożywamy potraw z wieprzowiny.

 

Pobyt w muzułmańskim Pankisi

 Należy pamiętać o tym, że przyjeżdżając do Pankisi jesteśmy w miejscu, gdzie żyją bardzo tradycyjni i wierzący muzułmanie. Należy BEZWZGLĘDNIE PRZESTRZEGAĆ wszystkie zasady, które tam obowiązują. Nieprzestrzeganie ich skutkuje tym, że turysta może być poproszony o opuszczenie Pankisi lub spotkać się z niemiłym traktowaniem.. O wszystkich zasadach informujemy przed wjazdem do Pankisi.
 

Rajd - dla kogo?

 Nasze wyprawy konne przeznaczone są dla początkujących i zaawansowanych. W czasie przejazdu przeznaczyliśmy spory zapas czasowy na rozkoszowaniem się widokami i na robienie zdjęć. 

To czas relaksu, refleksji. Czas oderwania się od codziennych trosk i wyciszenia się. 

Dla osób oraz dzieci, które nie czują się pewnie w siodle, proponujemy opiekę indywidualną (opcja dodatkowo płatna).

Konie

 Konie świetnie współpracują z ludźmi, są posłuszne, spokojne, nie boją się psów pasterskich. 

Zdrowie i kondycja

 Nasze trasy biegną przez szczyty Kaukazu Wysokiego. Nie przekraczamy jednak więcej niż 3000 m.n.p.m. ( nie dotyczy to rajdów do Tuszetii i Chewsureti). Osoby z chorobami serca, lękiem wysokości oraz strachem przed dużą ekspozycją powinny przed przyjazdem zasięgnąć porady lekarskiej.

Również zawsze przed wyprawą prosimy o poinformowanie nas o lęku wysokości czy przestrzeni. Pozwoli nam to dobrać odpowiednią trasę.

Większość czasu spędzamy w siodle. Niemniej jednak występują momenty, gdzie trzeba zejść z konia i przejść jakiś odcinek pieszo. Nie wymaga to umiejętności wspinaczkowych, dlatego potrzebna jest minimalna kondycja. Warto przed takim przyjazdem przygotować się do górskich marszów.

Zapewniamy: Konie i przewodników. Dla wszystkich kompleksową opiekę i pomoc w czasie pobytu, posiłki z przygotowaniem, pomoc w czasie rozbijania biwaku. Za dodatkową opłatą, pomagamy również przy organizacji transportu do i z Pankisi. Prosimy o  wcześniejszą informację. 

 

Dokładną informację oraz listę rzeczy niezbędnych prześlemy zainteresowanym wyprawą.

 

Cena zawiera:

3 pełne dni w górach

2 noclegi, 2 kolacje i 2 śniadania w pensjonacie w Pankisi.

2 śniadania i 2 kolacje w górach / kuchnia polowa

Namioty wyprawowe, wodoodporne, dwuosobowe, z dwoma przedsionkami.

Komfortowe, nadmuchiwane karimaty.

Opieka przewodników.

Cena:

300 EURO


 

INFORMACJA
🇵🇱  WhatsApp +48 606 966 334

                      +995 599 803 993


caucasusxtrek@gmail.com
www.caucasusxtrek.com

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom