Konny rajd w Pankisi

   Nasze wyprawy konne przeznaczone są dla miłośników koni, jak i dla tych, którzy chcą poznać nowy rodzaj aktywności.

Dla początkujących, nie ma chyba lepszego momentu, żeby rozpocząć przygodę z końmi, pod czujnym okiem Kistów. Ludzi, którzy konie kochają ponad wszystko, a koń zaraz po Bogu i rodzinie, jest najważniejszą częścią ich życia. To ich wolność i miłość. Niesamowitą rzeczą jest, gdy po długiej wyprawie, ci silni i męscy mieszkańcy doliny Pankisi, wielką miłością i czułością zajmują się swoimi zwierzętami.

Pankisi, to również idealne miejsce, żeby w spokoju, ciszy i kameralnym gronie oderwać się od problemów życia codziennego.

Dzięki tej przygodzie poznacie świat, w którym "skachki" (скачки -wyścigi konne, zazwyczaj na oklep ) to największe święto.

Dla bardziej zaawansowanych przygotowaliśmy rajdy konne do Tushetii i Chewsureti (wycena indywidualna). 

O naszej wyprawie konnej w Pankisi

 Przygodę zaczynamy w Pankisi,  powitalną tradycyjną kolacją z potrawami kuchni pogranicza-czeczeńskiej i gruzińskiej. Nocleg w tradycyjnym domu w Pankisi, w bardzo komfortowych pokojach. 


3  dni górskiej wyprawy konnej

 Rajd rozpoczynamy pysznym śniadaniem. Zaraz po nim przygotowujemy ekwipunek i ruszamy w trasę, w miarę możliwości jak najwcześniej.  Czekają nas dwa noclegi w górach pod namiotami. Nasze obozy rozbijamy najczęściej obok pasterzy. Ponieważ okoliczne lasy i góry zamieszkuje spora ilość dzikich zwierząt: niedźwiedzi, wilków i szakali, pozwali to na spokojnie spędzenie nocy.

Każdego dnia rozpalamy ognisko. Korzystamy również z gościnności pasterzy, dzięki czemu możemy skosztować ich pasterskich potraw oraz sera dżjekolt, który przechowywany jest wiele miesięcy w szałasach, w workach z baraniej skóry.

W czasie rajdu wspólnie przygotowujemy dwa posiłki dziennie, śniadanie i kolację. 

Rajd kończymy trzeciego dnia wieczorem lub późnym popołudniem, kolacją i noclegiem w Pankisi. Istnieje możliwość pozostania w górach na trzeci nocleg. Żegnamy się ostanim śniadaniem. 

 

O nas

 Mieszkamy i pracujemy w Pankisi. Jesteśmy pasjonatami gór i wędrówek poza szlakiem. Zawsze na naszych trekkingach, wycieczkach konnych i rajdach jest licencjonowany przewodnik górski, Kist z Pankisi (gruziński Czeczen ),  w większości wypraw uczestniczy przewodnik trekkingowy polskojęzyczny ewentualnie dodatkowy miejscowy przewodnik.  Dla biorących udział w naszych wyprawach, gwarantujemy bezpieczeństwo i dobrze przemyślaną trasę. Wyruszając z Pankisi wybieramy najbezpieczniejsze przejście w danej chwili. W większości znanych tylko naszym kistyńskim przewodnikom.
Nie posiłkujemy się pasterzami.

Przewodnicy znają zasady udzielania pierwszej pomocy. 
 

Trasa
Jedziemy przez dzikie tereny,  poza szlakami, Napotkanie turystów na naszych trasach graniczy prawie z cudem. Pankisi  to jeden z najbardziej dziewiczych terenów w Gruzji. Na trasie nie ma służb ratunkowych. Na większości trasy nie ma również zasięgu sieci komórkowej.

 

Nocleg

 Poza górami nocujemy w pensjonatach lub u Kistyńskich przyjaciół ,w prywatnych domach. To gratka, ponieważ nocleg w kistyńskim domu, jeśli jest to nie jest to pensjonat,  jest niemożliwy dla ludzi z zewnątrz.

W górach nocujemy pod namiotami oraz w okolicach  pasterskich szałasów.. 

Dla uczestników rajdu zapewniamy nowe, profesjonalne namioty wyprawowe, górskie ( Hannah) oraz komfortowe, nadmuchiwane karimaty.

 

Posiłki

 Dwa posiłki dziennie: śniadanie i kolacja. Kuchnia polowa.

W Pankisi  posiłki przygotowywane są  przez kistyńskie kobiety z  produktów, które pochodzą z ich ogrodów i własnej hodowli. To najbardziej ekologiczne, organiczne i zdrowe produkty, jakie możemy zjeść w Gruzji. Ponieważ znajdujemy się w muzułmańskim świecie, nie spożywamy potraw z wieprzowiny.

 

Pobyt w muzułmańskim Pankisi

 Należy pamiętać o tym, że przyjeżdżając do Pankisi jesteśmy w miejscu, gdzie żyją bardzo tradycyjni i wierzący muzułmanie. Należy BEZWZGLĘDNIE PRZESTRZEGAĆ wszystkie zasady, które tam obowiązują. Nieprzestrzeganie ich skutkuje tym, że turysta może być poproszony o opuszczenie Pankisi lub spotkać się z niemiłym traktowaniem.. O wszystkich zasadach informujemy przed wjazdem do Pankisi.
 

Rajd - dla kogo?

 Nasze wyprawy konne przeznaczone są dla początkujących i zaawansowanych. W czasie przejazdu przeznaczyliśmy spory zapas czasowy na rozkoszowaniem się widokami i na robienie zdjęć. 

To czas relaksu, refleksji. Czas oderwania się od codziennych trosk i wyciszenia się. 

Dla osób oraz dzieci, które nie czują się pewnie w siodle, proponujemy opiekę indywidualną (opcja dodatkowo płatna).

Konie

 Konie świetnie współpracują z ludźmi, są posłuszne, spokojne, nie boją się psów pasterskich. 

Zdrowie i kondycja

 Nasze trasy biegną przez szczyty Kaukazu Wysokiego. Nie przekraczamy jednak więcej niż 3000 m.n.p.m. ( nie dotyczy to rajdów do Tuszetii i Chewsureti). Osoby z chorobami serca, lękiem wysokości oraz strachem przed dużą ekspozycją powinny przed przyjazdem zasięgnąć porady lekarskiej.

Również zawsze przed wyprawą prosimy o poinformowanie nas o lęku wysokości czy przestrzeni. Pozwoli nam to dobrać odpowiednią trasę.

Większość czasu spędzamy w siodle. Niemniej jednak występują momenty, gdzie trzeba zejść z konia i przejść jakiś odcinek pieszo. Nie wymaga to umiejętności wspinaczkowych, dlatego potrzebna jest minimalna kondycja. Warto przed takim przyjazdem przygotować się do górskich marszów.

Zapewniamy: Konie i przewodników. Dla wszystkich kompleksową opiekę i pomoc w czasie pobytu, posiłki z przygotowaniem, pomoc w czasie rozbijania biwaku. Za dodatkową opłatą, pomagamy również przy organizacji transportu do i z Pankisi. Prosimy o  wcześniejszą informację. 

 

Dokładną informację oraz listę rzeczy niezbędnych prześlemy zainteresowanym wyprawą.

 

Cena zawiera:

3 pełne dni w górach

2 noclegi, 2 kolacje i 2 śniadania w pensjonacie w Pankisi.

2 śniadania i 2 kolacje w górach / kuchnia polowa

Namioty wyprawowe, wodoodporne, dwuosobowe, z dwoma przedsionkami.

Komfortowe, nadmuchiwane karimaty.

Opieka przewodników.

Cena:

330 EURO

Wpłata zadatku na konto: 110 EURO


 

INFORMACJA
🇵🇱  WhatsApp +48 606 966 334

                      +995 599 803 993


caucasusxtrek@gmail.com
www.caucasusxtrek.com

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.