top of page

Fotografie z naszych wypraw w Pankisi 

Nakierala_w drodze na szczyt.JPG

Pankiska Pętla II Nakierala

- nasz autorski program trekkingu górskiego w Pankisi

Przewodnicy

Polka Barbara Anna Konkolewska

Kist Abo Bakar Achishvili

  Trekking szczytami wokół Pankisi uważamy za jedną z najpiękniejszych przygód górskich w Gruzji. Przede wszystkim dlatego, że przemieszczamy się w  terenie zupełnie dziewiczym, fascynującym, nie zadeptanym przez turystów i potrafiącym przysporzyć sporo emocji.

W czasie wyprawy pokażemy Wam największe perełki  i dzikie zakamarki wysokogórskiej części Kachetii zamieszkałej przez Kistów, gruzińskich Czeczenów. 

Pankiska Pętlę możemy robić praktycznie przez cały rok. Wszystko jednak zależy od doświadczenia górskiego Uczestników.
To piękne widokowo trasy. Ze szczytów okalających Pankisi, rozpościerają się niesamowite widoki na Kachetię - dolinę Pankisi i Alazani oraz na magiczny Kaukaz. Również przejście przez tereny od wieków zamieszkałe
przez Kistów, gruzińskich Czeczenów daje niesamowitą satysfakcję.

 Przez ostatnie lata,  z naszymi przewodnikami , podróżnikami i przyjaciółmi, przemierzyliśmy setki kilometrów po górach w okolicy Pankisi oraz  do Tuszetii i Chewsureti.  Staliśmy się liderami w organizacji trekkingów i wypraw w Pankisi. 

 

 Pankiska Pętla I i II, to alternatywa do naszych wymagających kondycyjnie i wytrzymałościowo trekkingów do Tuszetii i Chewsureti. Nie każdy też może wyruszyć na 5 czy 7 dniową wyprawę wysokogórską. „Pętle”, to dobry momentem na rozpoczęcie przygody z wędrówkami górskimi na większych wysokościach.

 

Pankiska Pętla II Nakierala 

Termin grupy otwarte: 

24 - 27.04.2023

27 - 30.04.2023

Cena dla grupy 7 osobowej z transportem 250 EURO

Cena dla grupy 7 osobowej bez transportu 200 EURO

 Rozpoczynamy 24.04 i 27.04 kolacją i noclegiem i kończymy i 27.04 i 30.04  lunchem w Jokolo. Po śniadaniu w dolinie i  zapakowaniu ekwipunku, wyruszamy Ził-em do Omalo (Pankisi). Czeka nas długie podejście na 2300 m n.p.m. Trasa wiedzie częściowo przez las oraz porośnięte trawą zbocza góry. Piękna widokowo. Pierwszy nocleg obok pasterskiej chaty na Nakierala 2300 m.n.p.m. W czasie wyprawy „liźniemy” cześć naszej trasy do Tuszetii. Drugi nocleg u Osmana, brata Abo w Horodżo. Schodzić będziemy równie długo, jak wchodziliśmy. To długie przejście z widokiem na Pankisi. Trzy dni wędrówki i dwa noclegi w górach i jeden na naszym polu namiotowym w Jokolo.  

Inne terminy i cenę dla mniejszej grupy ustalamy indywidualnie.

Informacja:

Na trekking potrzebujesz tylko otwartego serca na przygodę,  wygodnych butów i plecaka. Od momentu przyjazdu do Pankisi, do Twojego wyjazdu, wszystkim się zajmiemy. Jeśli nie masz transportu do Pankisi, pomożemy Ci go zorganizować.

 

Rozpoczynamy przejazdem ZiŁ-em (postsowiecką maszyną) do Omalo. W czasie trwania wyprawy zapewniamy dwa posiłki - kuchnia obozowa, w tym szaszłyki baranie, każdego dnia ognisko, wino. Pierwszy i ostatni posiłek w Pankisi to śniadania.  Posiłki najczęściej przyrządza dla nas Leila, siostra Abo.

Trekking jest na lekko, namioty, jedzenie transportować będą konie z dodatkowym przewodnikiem.

Będzie czas na zwiedzenie doliny i warsztaty u Zaho.

Zapraszamy do obejrzenia programu "Jestem z Polski" sezon 8, odcinek 9 

Poznasz w nim osoby, które główna bohaterka Barbara Anna Konkolewska zaprosiła do udziału w programie. Na naszej wyprawie w Pankisi spotkasz min. Leilę siostrę Abo Bakra (znaną też jako Lara z książki "Wszystkie wojny Lary") Tamaza kierowcę ZiŁ-a i Zaho, która prowadzi pokazy rękodzielnicze wytwarzania ozdób i materiałów wełnianych. Wykonuje je starą, czeczeńską metodą.

Zapraszamy

Caucasus X-Trek Pankisi  Nakierala trekking Pankiska Pętla
Caucasus X-Trek Pankisi  Nakierala trekking Pankiska Pętla
Przewodnik Caucasusx X-Trek Pankisi Abo Bakar Achishvili u pasterza na Nakierala 2300 m n.p.m.
bottom of page