top of page
Caucasus X-Trek Pankisi  Pankiska Pętla Tbatana

Foto. Pankiska Pętla I Tbatana 

 

Pankiska Pętla I Tbatana

- nasz autorski program wycieczek górskich w Pankisi

Przewodnicy

Polka Barbara Anna Konkolewska

Kist Abo Bakar Achishvili

  Hiking szczytami wokół Pankisi uważamy za jedną z najpiękniejszych przygód górskich w Gruzji. Przede wszystkim dlatego, że przemieszczamy się w  terenie zupełnie dziewiczym, fascynującym, nie zadeptanym przez turystów i potrafiącym przysporzyć sporo emocji.

W czasie wyprawy pokażemy Wam największe perełki  i dzikie zakamarki wysokogórskiej części Kachetii zamieszkałej przez Kistów, gruzińskich Czeczenów. 

Pankiska Pętlę możemy robić praktycznie przez cały rok. Wszystko jednak zależy od doświadczenia górskiego Uczestników.
To piękne widokowo trasy. Ze szczytów okalających Pankisi, rozpościerają się niesamowite widoki na Kachetię - dolinę Pankisi i Alazani oraz na magiczny Kaukaz. Również przejście przez tereny od wieków zamieszkałe przez Kistów, gruzińskich Czeczenów daje niesamowitą satysfakcję.

 Przez ostatnie lata,  z naszymi przewodnikami , podróżnikami i przyjaciółmi, przemierzyliśmy setki kilometrów po górach w okolicy Pankisi oraz  do Tuszetii i Chewsureti.  Staliśmy się liderami w organizacji trekkingów i wypraw w Pankisi. 

 

 Pankiska Pętla I i II, to alternatywa do naszych wymagających kondycyjnie i wytrzymałościowo trekkingów do Tuszetii i Chewsureti. Nie każdy też może wyruszyć na 5 czy 7 dniową wyprawę wysokogórską. „Pętle”, to dobry momentem na rozpoczęcie przygody z wędrówkami górskimi na większych wysokościach.


Pankiska Pętla I Tbatana
Rozpoczynamy wczesnym śniadaniem w Jokolo. Po zapakowaniu ekwipunku, wyruszamy Ził-em na 2100 m n.p.m. W górach czekają na nas trzy noclegi pod namiotami i posiłki w polowej kuchni. Maksymalna wysokość na trasie to 2500 m n.p.m. 

W drodze powrotnej kilkakrotnie przeprawimy się przez rwącą górską rzekę. Trekking kończymy obiadem, czwartego dnia w Jokolo.

 Rozpoczynamy wczesnym śniadaniem u Leili w Jokolo. Po zapakowaniu ekwipunku, wyruszamy Ził-em do Omalo (Pankisi). Czeka nas długie podejście na 2300 m n.p.m. Trasa wiedzie częściowo przez las oraz porośnięte trawą zbocza góry. Piękna widokowo. Pierwszy nocleg obok pasterskiej chaty na Nakierala 2300 m.n.p.m. W czasie wyprawy „liźniemy” cześć naszej trasy do Tuszetii. Drugi nocleg u Osmana, brata Abo w Horodżo. Schodzić będziemy równie długo, jak wchodziliśmy, to długie przejście z widokiem na Pankisi. Trzy dni wędrówki i dwa noclegi w górach.  Kończymy w Jokolo obiadem.

Ceny i terminy ustalamy indywidualnie.

Informacja:

Na hiking potrzebujesz tylko otwartego serca na przygodę,  wygodnych butów i plecaka. Od momentu przyjazdu do Pankisi, do Twojego wyjazdu, wszystkim się zajmiemy. Jeśli nie masz transportu do Pankisi, pomożemy Ci go zorganizować.

 

W każdej z opcji korzystamy z ZiŁ-a (postsowieckiej maszyny). Pokonamy nim pierwszy etap wyprawy. W czasie trwania wyprawy zapewniamy dwa posiłki - kuchnia obozowa, w tym szaszłyki baranie, każdego dnia ognisko, wino. Pierwszy posiłek w Pankisi to śniadania, ostatni późny obiad.Posiłki przyrządza dla nas najczęściej Leila, siostra Abo.

Hiking jest na lekko, namioty, jedzenie transportować będą konie z dodatkowym przewodnikiem.

Będzie czas na zwiedzenie doliny i warsztaty u Zaho.

Zapraszamy do obejrzenia programu "Jestem z Polski" sezon 8, odcinek 9 

Poznasz w nim osoby, które główna bohaterka Barbara Anna Konkolewska zaprosiła do udziału w programie, Ty spotkasz je na naszej wyprawie     w Pankisi, min. Leilę siostrę Abo Bakra (znaną też z książki "Wszystkie wojny Lary") Tamaza kierowcę ZiŁ-a i Zaho, która prowadzi pokazy produkcji materiałów wełnianych wykonywane starą, czeczeńską metodą.

Zapraszamy

Tbatana_pankiska_pętla_caucasusxtrek_Pankisi
bottom of page