CAUCASUS X-TREK LLC.

DISCOVER PANKISI GEORGIA

Pankisi Valley, Jokolo, Akhmetis Raioni

GEORGIA

caucasusxtrek@gmail.com

Tel PL +48 606 966 334

Tel GE +995 599 803 998

 

© 2018 by Caucasus X-Trek

Proudly created with Wix.com 

Trekking z doliny Pankisi do Tuszetii​.

Informacja

Pankisi i Tuszetii, to doskonały teren na trekking dla każdego. Również dla osób pragnących zacząć przygodę z trekkingiem górskim.

Maksymalna wysokość na szlaku 3500 m.n.p.m.

Bez elementów wspinaczki. Średni stopień trudności.

Wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego oraz doświadczenia w marszu z plecakiem..

N trasie są strome podejścia i zejścia. W niektórych miejscach piergi, ale też trawa i kamienie.

GRUPA MIN 6 OSÓB 

Terminy:

06/07-12/07/2020

11/08-17/08/2020

Każdy inny termin trekkingu ustalamy indywidualnie.

Cena: 860 EURO

Program ramowy.
1 dzień 

Spotkanie w Tbilisi na Starym Mieście.. Przejazd przez Udabno, David Garedża, Sighnaghi., Bodbe, Gremi oraz przez najciekawsze miejsca w Kachetii. Kolacja, pierwszy wspólny posiłelk w/ Gremi lub Pankisi..

2 - 6 dzień 

Pięć dni przeznaczamy na trekking + 1 zapasowy.

Zaczynamy śniadaniem w Gremi lub Pankisi. . W Pankisi przygotujemy ekwipunku do trekkingu. Ostatnie zakupy w Jokolo/Pankisi. 

Pierwszy etap drogi pokonamy ZiŁ-em (postsowieckim autem).

W czasie trekkingu nocujemy pod namiotami lub w obozowisku obok pasterzy. Kuchnia obozowa. Wspólnie przygotowujemy posiłki i dbamy o porządek. Ostatni nocleg w Tuszetii pod namiotem lub w tuszetyńskim domu, w zależności w jakim czasie pokonamy trasę..

7 dzień

Śniadanie. Powrót do Tbilisi.

Dla chętnych pobyt w łaźniach siarkowych na Starym Mieście. Wspólna supra.*


INFORMACJA

Mieszkamy i pracujemy w Pankisi. Jesteśmy pasjonatami gór i wędrówek poza szlakiem. Zawsze na naszych trekkingach jest licencjonowany przewodnik górski, Kist z doliny Pankisi (gruziński Czeczen ),  przewodnik trekkingowy polskojęzyczny oraz dwóch dodatkowych przewodników Kistów. To najlepszy zespół w dolinie Pankisi. Dla biorących udział w naszych trekkingach, to również gwarancja bezpieczeństwa i bardzo dobrze przemyślanej trasy. Wyruszając z Pankisi wybieramy najbezpieczniejsze przejście w danej chwili. W większości znanych tylko naszym kistyńskim przewodnikom.
Nie posiłkujemy się pasterzami z Pankisi ani z Tuszetii. W czasie całego trekkingu mamy do dyspozycji konie. 

Przewodnicy znają zasady udzielania pierwszej pomocy. 
 

NAMIOTY

W Pankisi w naszym centrum wypożyczysz namiot  1-, 2-, 3- osobowy. Konieczna wcześniejsza informacja i rezerwacja. Istnieje również możliwość wypożyczenia namiotów w wypożyczalni w Tbilisi.

TREKKING PANKISI - TUSZETIA 
Turyści wyruszają do Tuszetii z Alvanii, później do Omalo, MY na Omalo kończymy.
Na trasie nie ma oznakowanych szlaków, nie ma turystów, Tereny doliny Pankisi  były od zawsze odcięte od reszty Gruzji. Po zakończeniu II wojny czeczeńskiej i uspokojeniu się sytuacji w dolinie Pankisi, tylko nieliczni próbowali swoich sił w przejściu do Tuszetii i Chewsureti od strony Pankisi.

NOCLEG

Poza górami nocujemy w hotelach, guesthouse'ach. W Pankisi guesthouse lub u Kistyńskich przyjaciół w prywatnych domach. To gratka, ponieważ nocleg w kistyńskim domu, jeśli nie jest to guesthouse,  jest niemożliwy dla ludzi z zewnątrz.

W górach nocujemy pod namiotami. Obozy rozbijamy obok pasterzy z Pankisi i Tuszetii. 

 

POSIŁKI

Gwarantujmy dwa posiłki dziennie: śniadanie i kolację. W cenie degustacja w winnicy, poczęstunek winny w Khareba/Tbilisi. 

W Wąwozie Pankisi wszystkie posiłki przygotowywane są  przez kistyńskie kobiety z  produktów, które pochodzą z ich ogrodów i własnej hodowli. To najbardziej ekologiczne, organiczne i zdrowe produkty, jakie możemy zjeść w Gruzji. Ponieważ znajdujemy się w muzułmańskim świecie, nie spożywamy potraw z wieprzowiny. Dotyczy to również Tuszetii.

 

POBYT MUZUŁMAŃSKIEJ DOLINIE PANKISI

Należy pamiętać o tym, że przyjeżdżając do doliny Pankisi jesteśmy w miejscu, gdzie żyją bardzo tradycyjni i wierzący muzułmanie. Należy BEZWZGLĘDNIE PRZESTRZEGAĆ wszystkie zasady, które tam obowiązują. Nieprzestrzeganie ich skutkuje tym, że turysta może być poproszony o opuszczenie Pankisi. O wszystkich zasadach informujemy przed wjazdem do Pankisi.

Poziom dla początkujących i średniozaawansowanych.

Nasze trekkingi są WYMAGAJĄCE. Co to oznacza? Wychodząc z nami w góry, powinieneś posiadać ducha przygody i chęć przeżycia survivalu. Być wytrzymałym i sprawnym fizycznie. Wskazane wcześniejsze doświadczenie w długich, górskich marszach. Wcześniejsze marsze z plecakiem WYMAGANE!

W czasie trekkingu maksymalna wysokość jaką pokonamy to  około 3500 n.p.m

Nasze trekkingi Tushetii jest dla średniozaawansowanych w wycieczkach górskich. Bez elementów wspinaczki. Przeznaczyliśmy spory zapas czasowy na pokonanie całej trasy. Pozwoli to na rozkoszowaniem się widokami i czasem na robienie zdjęć.

 

Tuszetia

Tuszetia wciśnięta jest między Kachetię, Czeczenię i Dagestan. To miejsce gdzie nie ma miast, są tylko wioski, to najbardziej ekologiczny region Gruzji. Charakterystyczne są tu dumne, kamienne wieże, niektóre sięgające średniowiecza. Przez 10 miesięcy w roku Tuszetia jest odcięta od świata. W tym rejonie nie je się wieprzowiny.


ZAPEWNIAMY: prywatny transport z Tbilisi do Pankisi oraz z Tuszetii do Tbilisi, kompleksową opiekę przewodników, w tym polskojęzycznego, 2 posiłki-śniadanie i kolację (pierwszy i ostatni posiłek ). pomoc w czasie rozbijania biwaku, transport ekwipunku - tylko namioty i jedzenie. Pobyt w łaźniach siarkowych w Tbilisi. Degustację wina w Kachetii i poczęstunek w winiarni w Tbilisi. 

*Opcja dodatkowa: jest możliwość wynajęcia dodatkowych koni do transportu ekwipunku. Pomagamy przy rezerwacji noclegów w Tbilisi i transporcie lotniskowym.. 

Dokładną informację oraz listę rzeczy niezbędnych prześlemy zainteresowanym wyprawą.

INFORMACJA🇵🇱 606 966 334

caucasusxtrek@gmail.com

www.caucasusxtrek.com

  • Twitter - Grey Circle