CAUCASUS X-TREK LLC.

DISCOVER PANKISI GEORGIA

Pankisi Valley, Jokolo, Akhmetis Raioni

GEORGIA

caucasusxtrek@gmail.com

Tel PL +48 606 966 334

Tel GE +995 599 803 998

 

© 2018 by Caucasus X-Trek

Proudly created with Wix.com 

Trekking z Pankisi do Tuszetii plus Kachetia

Program ze zwiedzaniem

Ruszamy z Tbilisi - Udabno - Dawid Gareja - Pankisi - Tuszetia - Tbilisi

TERMINY

12.07.2019 - 18.07.2019 ZAPISY

21.08.2019 - 27.08.2019 BRAK MIEJSC 

GRUPA MIN 6 OSÓB MAX 10

Każdy inny termin trekkingu ustalamy indywidualnie.

Cena: 850 EURO

Program ramowy.
1 dzień 

Spotkanie w Tbilisi. Krótki pobyt na Starym Mieście. Lokalna winiarnia i degustacja wina winnicy Khareba. Przejazd przez David Garedża  i Udabno do Sighnaghi. Kolacja. Nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Sighnaghi i Bodbe. Po drodze do Pankisi zwiedzimy najważniejsze miejsca w Kahetii:

Gurdżaani - odwiedzimy miejscową piekarnię i  kościół Zaśnięcia Matki Bożej (Kvelatsminda).  Kvareli z- Kindzmarauli Corporation Wine House, i degustacja wina. Gremi - XVI i XVII stolica Królestwa Kahetii z Cerkwią Świętych Archaniołów (Mtawar Angelozi ).  Alaverdi - jedno z najważniejszych miejsc dla Gruzinów  z przepięknym monastyrem z XI w. Przyjazd do Wąwozu Pankisi, spacer w dolinie, odwiedziny u miejscowej rodziny, zwiedzanie meczetu i innych zakamarków Pankisi niedostępnych dla turystów. Powitalna, tradycyjna czeczeńska kolacja z potrawami kuchni pogranicza-czeczeńskiej i gruzińskiej. Nocleg w Wąwozie Pankisi. 

3 - 6 dzień 

Śniadanie. Przygotowanie ekwipunku do trekkingu. Ostatnie zakupy w Jokolo.
Trekking do Tuszetii przez nieznane, tajemnicze i nieodkryte jeszcze przez turystów góry.
Zakończenie trekkingu. Kolacja. Nocleg w Tuszetii.


7 dzień 

Śniadanie. Przejazd do Omalo. Czas na sesję zdjęciową i kawę. Przejazd do Pankisi. Kolacja. Nocleg


8 dzień

Śniadanie. Powrót do Tbilisi przez Telavi, zakupy na lokalnym bazarze. Przełęcz Gombori. Tbilisi. Pożegnalna kolacja.

 

 

Trekking z Pankisi do Tuszetii 

Program bez zwiedzania

Ruszamy z  Pankisi - Tuszetia - Pankisi

Terminy :

14.07.2019 - 18.07.2019 

17.08.2019 - 22.08.2019 OSTATNIE 2 WOLNE MIEJSCA

13.09.2019-17.09.2019 

20.09.2019-24.09.2019

Każdy inny termin trekkingu ustalamy indywidualnie.

Go każdej daty końcowej należy doliczyć  /+ 1 dzień na wypadek napotkanych nieprzewidzianych sytuacji w czasie trekkingu

Cena: 590 EURO

 

Plan ramowy / + 1 dzień dodatkowy nie objęty w planie.

1  dzień 

Poranny przyjazd do Wąwozu Pankisi. Krótki spacer w dolinie, odwiedziny u miejscowej rodziny oraz u Lary, bohaterki książki "Wszystkie Wojny Lary". Zwiedzanie meczetu i innych zakamarków Pankisi niedostępnych dla turystów. Tradycyjny czeczeński obiad z potrawami kuchni pogranicza-czeczeńskiej i gruzińskiej.  Przygotowanie ekwipunku do trekkingu. Ostatnie zakupy w Jokolo. Popołudniowe wyjście z Doliny. Wieczorem ognisko i szaszłyki. Nocleg u pasterzy. 

2 dzień - 4 dzień 

Śniadaniem zaczynamy kilkudniowy trekking do Tuszetii przez nieznane, tajemnicze i nieodkryte jeszcze przez turystów góry.
Zakończenie trekkingu. Kolacja. Nocleg w Tuszetii.

5 dzień 

Śniadanie w Tuszetii.. Przejazd do Omalo. Czas na sesję zdjęciową i kawę. Przejazd do Pankisi. Pożegnalny posiłek. 

Opcja dodatkowa: śniadanie pierwszego dnia oraz nocleg w Pankisi  ze śniadaniem, należy zgłosić najpóźniej 2 tygodnie przed planowanym terminem trekkingu.

OPIS ODWIEDZANYCH MIEJSCOWOŚCI


INFORMACJA

Mieszkamy i pracujemy w Pankisi. Jesteśmy pasjonatami gór i wędrówek poza szlakiem. Zawsze na naszych trekkingach jest licencjonowany przewodnik górski, Kistyniec z Wąwozu Pankisi (gruziński Czeczen ),  przewodnik trekkingowy polskojęzyczny oraz dwóch dodatkowych przewodników Kistów. To najlepszy zespół w Wąwozie Pankisi. Dla biorących udział w naszych trekkingach, to również gwarancja bezpieczeństwa i bardzo dobrze przemyślanej trasy. Wyruszając z Pankisi wybieramy najbezpieczniejsze przejście w danej chwili. W większości znanych tylko naszym kistyńskim przewodnikom.
Nie posiłkujemy się pasterzami z Pankisi ani z Tuszetii. W czasie całego trekkingu mamy do dyspozycji konie. 

Przewodnicy znają zasady udzielania pierwszej pomocy. 
 

NAMIOTY

W Pankisi w naszym centrum wypożyczysz namiot  1-, 2-, 3- osobowy. Konieczna wcześniejsza informacja i rezerwacja.

TREKKING PANKISI - OMALO TREKKING
Turyści wyruszają do Tuszetii z Alvanii, później do Omalo, MY na Omalo kończymy.
Na trasie nie ma oznakowanych szlaków, nie ma turystów, tereny od Wąwozu Pankisi  były od zawsze odcięte od reszty Gruzji. Po zakończeniu II wojny czeczeńskiej i uspokojeniu się sytuacji w Wąwozie Pankisi nieliczni próbowali swoich sił w przejściu do Tuszetii i Chewsureti od strony Pankisi.

NOCLEG

Poza górami nocujemy w hotelach, guesthouse'ach. W Pankisi guesthouse lub u Kistyńskich przyjaciół w prywatnych domach. To gratka, ponieważ nocleg w kistyńskim domu, jeśli nie jest to guesthouse,  jest niemożliwy dla ludzi z zewnątrz.

W górach nocujemy pod namiotami oraz u kistyńskich pasterzy, rodziny naszych przewodników.

 

POSIŁKI

Dwa posiłki dziennie: śniadanie i kolację.W cenie degustacja w winnicy, poczęstunek winny w Khareba/Tbilisi. 

W Wąwozie Pankisi wszystkie posiłki przygotowywane są  przez kistyńskie kobiety z  produktów, które pochodzą z ich ogrodów i własnej hodowli. To najbardziej ekologiczne, organiczne i zdrowe produkty, jakie możemy zjeść w Gruzji. Ponieważ znajdujemy się w muzułmańskim świecie, nie spożywamy potraw z wieprzowiny.

 

POBYT MUZUŁMAŃSKIM WĄWOZIE PANKISI

 

Należy pamiętać o tym, że przyjeżdżając do Wąwozu Pankisi jesteśmy w miejscu, gdzie żyją bardzo tradycyjni i wierzący muzułmanie. Należy BEZWZGLĘDNIE PRZESTRZEGAĆ wszystkie zasady, które tam obowiązują. Nieprzestrzeganie ich skutkuje tym, że turysta może być poproszony o opuszczenie Wąwozu Pankisi. O wszystkich zasadach informujemy przed wjazdem do Pankisi.

POZIOM ZAAWANSOWANIA: 

Nasze trekkingi są WYMAGAJĄCE. Co to oznacza? Wychodząc z nami w góry, powinieneś posiadać ducha przygody i chęć przeżycia survivalu. Być wytrzymałym i sprawnym fizycznie. Wskazane wcześniejsze doświadczenie w długich, górskich marszach. Marsze z plecakiem WYMAGANE!

W zależności od wyjazdu wymagane mogą być wcześniejsze pobyty na wysokościach około 3500 n.p.m

Nasze trekkingi do Shatilii i Tushetii są dla średniozaawansowanych w wycieczkach górskich. Bez elementów wspinaczki. Przeznaczyliśmy spory zapas czasowy na pokonanie całej trasy. Pozwoli to na rozkoszowaniem się widokami i czasem na robienie zdjęć.

Czas trwania trekkingu :

Trekking do Tushetii 4 dni

Rajd konny do Tushetii 2 dni

 

TUSZETIA

Tuszetia wciśnięta jest między Kachetię, Czeczenię i Dagestan. To miejsce gdzie nie ma miast, są tylko wioski, to najbardziej ekologiczny region Gruzji. Charakterystyczne są tu dumne, kamienne wieże, niektóre sięgające średniowiecza.Przez 10 miesięcy w roku Tuszetia jest odcięta od świata. W tym rejonie nie je się wieprzowiny.


ZAPEWNIAMY: kompleksową opiekę i pomoc w czasie wędrówki: posiłki z przygotowaniem, pomoc w czasie rozbijania biwaku, transport ekwipunku. Na wyprawę zabieramy konie.

Opcja dodatkowa: nocleg w Pankisi i śniadanie. Chęć pozostania w Pankisi należy zgłosić najpóźniej 2 tygodnie przed planowanym terminem trekkingu.

Dokładną informację oraz listę rzeczy niezbędnych prześlemy zainteresowanym wyprawą.

INFORMACJA🇵🇱 606 966 334

caucasusxtrek@gmail.com

www.caucasusxtrek.com

  • Twitter - Grey Circle